Líheň na vejce PUISOR IO-102

Kód: 0001
1 439 Kč 1 189,26 Kč bez DPH
SKLADEM (5 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Líheň na drůbež, manuální otáčení, na 70 slepičích vajec, bez teploměru a vlhkoměru, teplota nastavena na optimální hodnotu. Jedná se o jednoduchou líheň na obsluhu, vhodnou k líhnutí vodní a hrabavé drůbeže - pro kuřata, křepelky, kachny, krůty, husy a bažanty, tak jste tady správně. Líheň na vejce je s manuálním (ručním) otáčením až 70ks slepičích vajec, ale  je možnost přikoupit modul na otáčení, pro usnadnění práce. Líheň bez regulace teploty je nastavená na optimální teplotu 37,7°C. Vlhkost se reguluje manuálně pro individuální potřeby jednotlivých druhů vajec. Líheň se prodává bez teploměru a vlhkoměru, který je možné individuálně dokoupit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Líheň na vejce PUISOR IO-102 - s dolíhní drůbeže

Líheň na vejce vhodná k líhnutí vodní a hrabavé drůbeže, s manuálním (ručním) otáčením, kapacita 70 slepičích vajec, možnost přikoupit modul otáčení, bez regulace teploty nastavena na optimální hodnotu, s manuální regulací vlhkosti, bez teploměru a vlhkoměru, možnost dokoupit.

Součástí balení je samozřejmě český návod, který obsahuje užitečné rady, tipy a triky pro úspěšné líhnutí. Navíc v případě potřeby poskytujeme našim zákazníkům poradenství s vhodným výběrem líhně i s praktickými radami při líhnutí vodní a hrabavé drůbeže. Garantujeme 24 měsíční záruční dobu a poskytujeme záruční i pozáruční servis.

Kapacita líhně dle jednotlivých druhů drůbeže
kapacita_lihne_puisor_io-102,202 

 

Systém otáčení vajec 

Líheň nabízí možnost manuální otáčení vajec, kde pohybem ruky otáčíte vejci umístěnými na mřížce tzv. základny na líhnutí dle vašich možností o 180°, ideálně v pravidelném intervalu - minimálně ráno a večer. Poslední 2-3 dny inkubace se s vejci již neotáčí, aby si plod mohl najít nejvhodnější cestu ze skořápky a úspěšně se tak vylíhnul v drůbež. 
system_otaceni_vajec_puisor_IO-102 obr


Nastavení a kontrola teploty

Teplota je nastavena od výrobce na optimální hodnotu 37,7°C s možnou odchylkou ±0,5°C v závislosti na umístění líhně a teplotě v místnosti. Teplota v místnosti, kde je líheň umístěna, by se měla pohybovat v rozmezí od 20-25°CAktuální hodnota teploty v líhní se kontroluje pomocí externího teploměru, který není součástí balení.

kontrola_a_nastaveni_teploty_v_lihni_puisor_io-102 vf1 

 
Nastavení a kontrola vlhkosti

Vlhkost se reguluje manuálně za pomoci ručního dolévání vody do vodních kanálků, které jsou umístěny pod základnou na líhnutí ve spodním krytu líhně.  Optimální teplota doplňované vody se pohybuje okolo 25-30°C (nedoporučuje se voda studená). Prvotní nalévání vody se provádí před umístěním základny na líhnutí a otočného roštu. Aktuální hodnota vlhkosti v líhní se kontroluje pomocí externího vlhkoměru, není součástí balení. V průběhu líhnutí se voda dolevá odkrytím horního víka, vyjmutím jednoho vejce a doplněním vody do kanálku přímo přes spodní mřížku.
 dolevani_vody_do_lihne_puisor_io-202

Otáčení vajec, teplota i vlhkost jsou velmi důležitými faktory pří inkubaci drůbeže a je důležité udržovat správný postup a hodnoty, aby bylo líhnutí úspěšné!  Další cenné rady, které mohou pomoci dosáhnout vysoké líhnivosti naleznete v návodu. 

inkubace_u_lihne_PUISOR


Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFLíheň PUISOR IO-102

Doplňkové parametry

Kategorie: Líhně PUISOR
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3 kg
Rozměry balení: 48x24x50 cm
Kapacita bez otočného roštu: 70 slepičích vajec
-: 60 kachních vajec
--: 80 bažantích vajec
---: 140 křepelčích vajec
----: 35 husích vajec
Otáčení vajec: Manuální - dle vašich možnost
Alarm teploty a vlhkosti: Ne
Regulace teploty: Ne - nastavena na optimální hodnotu
Rozsah teploty: Fixně 37,7°C možná odchylka ±0,5°C dle prostředí
Ukazatel teploty: Ne
Regulace vlhkosti: Ano - manuálně
Rozsah vlhkosti: Ne
Ukazatel vlhkosti: Ne
Průměrný dodávaný příkon: Neuvedeno od výrobce
Maximální dodávaný příkon: 100 W
Napájecí napětí: 230 V, 50HZ
Rozměry: O 48 x 25 cm
Nakupte po telefonu (Po-Pá: 8:00-16:00)