Líheň na vejce PUISOR IO-102TH

Kód: 0003
1 789 Kč 1 478,51 Kč bez DPH
MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ
Položka byla vyprodána…

Líheň na drůbež, manuální otáčení, na 70 slepičích vajec, ukazatel teploty a vlhkosti, teplota nastavena na optimální hodnotu. Tato jednoduchá líheň na obsluhu Vás překvapí svým využitím na různé druhy vajec, ale také svou kapacitou až na 70 ks slepičích vajec. Pokud by jste si chtěli práci ještě usnadnit, můžete si k líhni dokoupit ještě modul otáčení. Avšak s manuálním (ručním) otáčením budete mít větší přehled o vajíčkách. Také si nemusíte dělat starosti, jakou teplotu nastavit pro líhnutí, protože tato skvělá líheň je už nastavená na optimální teplotu 37,7°C. Vlhkost, která je primární pro líhnutí, si můžete regulovat manuálně. Pro kontrolu teplot a vlhkosti Vám poslouží teploměr s vlhkoměrem, které jsou součástí balení. S touto líhní bude líhnutí většího počtu drůbeže jednodušší než si myslíte.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Líheň na vejce PUISOR IO-102TH - s dolíhní drůbeže

Líheň na vejce vhodná k líhnutí vodní a hrabavé drůbeže - pro kuřata, křepelky, kachny, krůty, husy a bažanty, s manuálním (ručním) otáčením, kapacita 70 slepičích vajec - možnost přikoupit modul otáčení, bez regulace teploty, nastavena na optimální hodnotu, s manuální regulací vlhkosti, s teploměrem a s vlhkoměrem.

Součástí balení je samozřejmě český návod, který obsahuje užitečné rady, tipy a triky pro úspěšné líhnutí. Navíc v případě potřeby poskytujeme našim zákazníkům poradenství s vhodným výběrem líhně i s praktickými radami při líhnutí vodní a hrabavé drůbeže. Garantujeme 24 měsíční záruční dobu a poskytujeme záruční i pozáruční servis.


Kapacita líhně dle jednotlivých druhů drůbeže
kapacita_lihne_puisor_io-102,202 

 

Systém otáčení vajec 

Líheň nabízí možnost manuální otáčení vajec, kde pohybem ruky otáčíte vejci umístěnými na mřížce tzv. základny na líhnutí dle vašich možností o 180°, ideálně v pravidelném intervalu - minimálně ráno a večer. Poslední 2-3 dny inkubace se s vejci již neotáčí, aby si plod mohl najít nejvhodnější cestu ze skořápky a úspěšně se tak vylíhnul v drůbež. 
system_otaceni_vajec_puisor_IO-102 obr


Nastavení a kontrola teploty

Teplota je nastavena od výrobce na optimální hodnotu 37,7°C s možnou odchylkou ±0,5°C v závislosti na umístění líhně a teplotě v místnosti. Teplota v místnosti, kde je líheň umístěna, by se měla pohybovat v rozmezí od 20-25°C Panel je vybaven digitálním displejem s ukazatelem teploty a vlhkosti. Teplotu je možné zobrazit v jednotkách Celsius nebo Fahrenheit.

kontrola_a_nastaveni_teploty_v_lihni_puisor_io-102TH 

 
Nastavení a kontrola vlhkosti

Vlhkost se reguluje manuálně za pomoci ručního dolévání vody do vodních kanálků, které jsou umístěny pod základnou na líhnutí ve spodním krytu líhně.  Optimální teplota doplňované vody se pohybuje okolo 25-30°C (nedoporučuje se voda studená). Prvotní nalévání vody se provádí před umístěním základny na líhnutí a otočného roštu. Aktuální hodnota vlhkosti v líhní se kontroluje na displeji ovládacího panelu viz obrázek výše. V průběhu líhnutí se voda dolevá odkrytím horního víka, vyjmutím jednoho vejce a doplněním vody do kanálku přímo přes spodní mřížku.
 dolevani_vody_do_lihne_puisor_io-202

Otáčení vajec, teplota i vlhkost jsou velmi důležitými faktory pří inkubaci drůbeže a je důležité udržovat správný postup a hodnoty, aby bylo líhnutí úspěšné!  Další cenné rady, které mohou pomoci dosáhnout vysoké líhnivosti naleznete v návodu. 

inkubace_u_lihne_PUISOR


Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFLíheň PUISOR IO-102TH

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Líhně PUISOR
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3 kg
Rozměry balení: 48x24x50 cm
Kapacita bez otočného roštu: 70 slepičích vajec
-: 60 kachních vajec
--: 80 bažantích vajec
---: 140 křepelčích vajec
----: 35 husích vajec
Otáčení vajec: Manuální - dle vašich možnost
Alarm teploty a vlhkosti: Ne
Regulace teploty: Ne - nastavena na optimální hodnotu
Rozsah teploty: Fixně 37,7°C možná odchylka ±0,5°C dle prostředí
Ukazatel teploty: Ano - s přesností na 0,1 °C
Regulace vlhkosti: Ano - manuálně
Rozsah vlhkosti: 20 - 90 %
Ukazatel vlhkosti: Ano - s přesností na 1 %
Průměrný dodávaný příkon: Neuvedeno od výrobce
Maximální dodávaný příkon: 100 W
Napájecí napětí: 230 V, 50HZ
Rozměry: O 48 x 25 cm
Položka byla vyprodána…
Nakupte po telefonu (Po-Pá: 8:00-16:00)